Сходинки до інформатики 2 клас
УРОК №13
Тема: Інформація. Поняття повідомлення.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з поняттям «інформація» та властивостями інформації;
розвивальна: активізувати пізнавальні здібності учнів; розвивати увагу та пам’ять, логічне та образне мислення; формувати вміння застосовувати знання в нових ситуаціях;
виховна: виховувати творче ставлення до справи, інтерес до вивчення інформатики; сприяти розумінню того, що інформатика потрібна людям для практичних потреб.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Програмне забезпечення: комп’ютерна програма GCompris; презентація «Інформація. Поняття іформації».
Вимоги до учнів: знати поняття «інформація», властивості інформації.
План:
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ, Мотивація навчальної діяльності.
IV. Вивчення нового матеріалу.
V. Засвоєння набутих знань.
VІ. Фізкультфвилинка.
VІІ. Формування вмінь та навичок.VІІІ. Закріплення знань. Підбиття підсумків уроку.
Хід уроку:
І. Організаційний етап.
Привітання. Відмічання відсутніх.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Назви пристрої, які зображені на малюнку.
ІІІ, Мотивація навчальної діяльності.
Поясніть, що хочуть сказати домашні тварини своїм господарям, коли:
кішка муркоче... (вона задоволена);
собака гарчить... (попереджає, що захищає щось або когось);
кішка вигинає спину... (вона налякана і готова захищатися);
собака крутить хвостом... (він до вас приязно ставиться).
IV. Вивчення нового матеріалу.
Спираючись на проведену розминку, вчитель пояснює поняття «інформація»: тварини в такий спосіб передають нам інформацію.
А що таке інформація? (Вислухати відповіді учнів). Бажано нада-ти переклад слова «інформація». Воно походить від латинського «іnfоrmаtіо», яке має кілька значень:
1) роз’яснення, виклад, тлумачення;
2) уявлення, поняття;
3) ознайомлення, просвіта.
V. Засвоєння набутих знань.
Робота за підручником
§ 13, запитання і завдання: № 4, 5.
VІ. Фізкультфвилинка.
Уч и т е л ь. Зараз ми з вами діями і словами передамо інфор-мацію. На кожне запитання відповідайте хором «Так» чи «Ні» та імітуйте відповідь рухами.
Сорока плаває? — Ні! (Розмахують руками.)
Окунь плаває? — Так! (Пливуть.)
Горобець літає? — Так! (Розмахують руками.)
Щука літає? — Ні! (Пливуть.)
Зозуля плаває? — Ні! (Розмахують руками.)
Карась плаває? — Так! (Пливуть.)
VІІ. Формування вмінь та навичок.
Повторення правил роботи за комп’ютером
1. Віршик та правила поведінки за комп’ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
Робота за комп’ютером
§ 13, працюємо за комп’ютером.
Релаксація
VІІІ. Закріплення знань. Підбиття підсумків уроку.
Фронтальне опитування
1. Що таке інформація?
2. Наведіть власні приклади інформації.
3. Якою може бути інформація?
4. За допомогою чого передають інформацію?
5. Які бувають повідомлення?
|