Головна » Статті » НОВИНИ

Продовження звіту директора школи за 2016-2017 навчальний рік (розділи 8-11)
8. Збереження і зміцнення здоров’я учнів і працівників
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі лікарні діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік.
Учні школи були розподілені на групи здоров'я та поставлені на диспансерний облік, про що видано відповідний наказ по школі від 26.08.2016 № 46 «Про організацію занять фізичною культурою з учнями».
 
Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 1318 «Про затвердження порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів (зі змінами – Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 №568), наказом МОЗ України від 16.08.2010 №682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», спеціалістами Романівської центральної районної лікарні було проведено медичний огляд учнів Печанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Відповідальним за організацію та проведення профілактичних медичних оглядів учнів було призначено заступника директора з виховної роботи Харіну Л.П. та медичну сестру школи Барчук Н.М., які узгодили з територіальними закладом охорони здоров’я графік проведення профілактичних медичних оглядів у школі, спільно з класними керівниками проінформувала всіх учасників навчально-виховного процесу про порядок проведення медичних оглядів учнів у школі, батьків (осіб, які їх замінюють) учнів про дату та місце проведення профілактичних медичних оглядів школярів, отримали від батьків у письмовій формі згоду на проведення профілактичних оглядів та інформацію про стан здоров’я учнів.
Адміністрацією школи та медичною сестрою Барчук Н.М. було проведено підготовку приміщень для проведення профілактичних медичних оглядів учнів у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог.
Результати проведення медичного огляду було занесено в медичні картки учнів. Печанівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини надала списки учнів, що стоять на «Д» обліку.
Заступником директора з навчально-виховної роботи Савчук А.В. складено реєстр учнів, віднесених до підготовчої та спеціальної груп, відповідно до Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674.
 
Відповідальний за організацію та проведення медичних оглядів проінформувала відділ освіти Романівської районної державної адміністрації про хід проведення профілактичних медичних оглядів учнів школи.
Вчителі також щорічно проходять медичний огляд за окремим графіком один раз на рік, працівники їдальні – два рази на рік.
Результати медичного обстеження працівників:
Група Педагогічний склад Допоміжний склад Обслуговуючий персонал
Здоровий 24 10
Відхилення від норми -- -- --
 
 
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст. 22), «Про охорону дитинства (ст. 5), постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2014 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів 1-11 класів відбувалось за бажанням у їдальні школи. Нажаль, ціна обіду в 5 гривень, а звідси відповідно і малий асортимент продуктів, старе обладнання у пристосованому приміщенні не дають змоги забезпечити якісне меню, смачні страви. Однак, адміністрацією закладу проводиться щомісячна перевірка режиму роботи шкільної їдальні, якості продукції і відповідності норм харчування учнів, перевірка проводиться також і медичною сестрою школи. В результаті перевірок усунені недоліки – систематично закуповується необхідний інвентар (ложки, крани системи водопостачання, відремонтовано газову плиту, закуповуються необхідні миючі засоби, засоби гігієни). Однак, приміщення шкільної їдальні потребує капітального ремонту, меблі та обладнання технічно і морально застаріле, відсутня система вентиляції.
 
 
9. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей в побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, інших чисельних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи проводиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі від 26.08.2016 № 39 «Про організацію роботи з охоронии праці» призначено відповідального за організацію роботи з охорони праці - заступника директора з навчально-виховної роботи Савчук А.В., також видано наказ по школі від 26.08.2016 року №37 «Про організаційну роботу з безпеки життєдіяльності, запобігання дитячому травматизму у 2016-2017 навчальному році». На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів з безпечної поведінки, стенди з охорони праці.
 
 
Питання охорони праці та попередження травматизму обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведено відповідну роботу з учителями. Протягом останніх трьох років не травмовано жодного учня. Традиційними в школі є тижні безпеки дорожнього руху, знань пожежної безпеки, сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності, охорони праці, День цивільного захисту населення.
 
 
10. Фінансово-господарська діяльність
Фінансово-господарська діяльність школи здійснюється відповідно до статуту на основі прийнятого бюджету:
1. Централізованою бухгалтерією відділу освіти Романівської РДА проводилась оплата за придбання матеріалів, продуктів харчування, оплата послуг, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, інші поточні видатки.
2. За сприяння депутата Житомирської обласної ради Чорноморця О.П. цільовим направленням з обласного бюджету виділено кошти у сумі 40.000 (сорок тисяч грн.) на придбання меблів для Печанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За ці кошти придбано для шкільної їдальні 9 восьмимісних столів, 18 чотиримісних лав, 3 книжні шафи для методичного кабінету школи.
За сприяння агрофірми «АТК» для школи було придбано лінолеум, форнітуру для його встелення; закуплено і встановлено вхідні двері в центральний корпус школи. Разом всі придбання склали суму 18.000 гривень (вісімнадцять тисяч гривень).
За рахунок коштів батьків (у відповідності до рішень батьківських комітетів 1-11 класів – протоколи наявні в батьківських комітетах) здійснено поточний ремонт навчальних кабінетів школи на суму 9 тисяч 593 гривні (девять тисяч пятсот девяносто три гривні).
 
11. Управлінська діяльність
Першочерговим завданням адміністрації є організація роботи школи, де колектив має спільну мету, обумовлену світовими, державними, регіональними тенденціями розвитку освіти; формування системи показників та оцінок, які контролюють, оцінюють та регулюють процеси в управлінні.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Рішення до управління та контролю за навчально-виховним процесом адміністрація школи приймає колегіально.
Застосування принципу раціонального поєднання традиційного і інноваційного в управлінні внесло зміни в основні завдання, функції, форми та методи діяльності керівника і сформувало нові підходи:
• підготовка конкурентоспроможних випускників;
• створення конкурентоздатного освітнього середовища;
• використання комп’ютерної мережі Інтернет;
• створення правових, організаційних, психологічних умов для здійснення діяльності педагога;
• соціальна та психологічна підтримка педагогів-новаторів.
Модернізованими управлінськими функціями є: прогностична, політико-дипломатична, консультативна, менеджерська, представницька.
Категорія: НОВИНИ | Додав: Нік (24.01.2018)
Переглядів: 724 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Світ знань
Світ спорту
Випадкові фото

КОНТАКТИ:
Тел. (4146) 9-72-30 
Email: pechanivka-zosh@i.ua
Адреса:
13045
вул. Центральна, 5А
с. Печанівка,
Романівський район,
Житомирська область,
УКРАЇНА