Печанівка сьогодні.

Село Печанівка знаходиться на правобережній Україні на 27*48’ східної довготи і 50*04’ північної широти, за 20 км від районного центру смт Романів. Через село проходить залізнична лінія Козятин - Шепетівка. Станція Печанівка знаходиться в 91 км на захід від Козятина і в 56 км на схід від Шепетівки; на 250 кілометрі від Києва. В 12 кілометрах на захід від села Печанівка протікає річка Случ, на берегах якої розташовне селище Миропіль, в 25 кілометрах на схід від с. Печанівки протікає річка Тетерів, на якій стоїть маленьке місто Чуднів. На південь від села Печанівка по річці Случ лежать великі села - Нова Чортория, Стара Чортория та смт Любар. На північ від села ( в 3-х кілометрах) паралельно залізниці проходить шосе Бердичів – Шепетівка, від нього йде дорога через село Печанівка на Нову Чорторию і Любар. Друга шосейна дорога йде від станції Печанівка через село Привітів до смт Любар. Село має добрі шляхи сполучення з усіма навколишніми селами та містами завдяки залізничному та автомобільному сполученню.

Село Печанівка лежить на межі Полісся і Лісостепу: північна частина села ( на північ від залізниці) вважається лісною і належить до Полісся, а південна частина села належить до лісостепу. В селі немає річки, що значно відбивається на вигляді села і його розвитку. Весняні талі води протікають двома пониженнями в 200 і 500 м на північ від села, залишаючи струмок, який влітку пересихає. Для потреб села є невеликий ставок на вулиці Вербівка, але він занедбаний і влітку пересихає. Для потреб станції і залізничних будинків є водопровід, в який воду подає водокачка на невеличкій річці Тюкерівка за 3 км на південь від села.

Місцевість села Печанівка низинна, в далекому минулому заболочена, підгрунтові води лежать на глибині 2-3 м і менше. Прокладання залізниці у 1871-1873 роках, прокладання шосе на Любар і на с. Привітів значно осушили місцевість.

Ось короткий опис місцевості в минулому: « Станція Полонне лежить на висоті 113,2 сажнів, до річки Случ пониження, а далі знову підвищення, в 6 верстах від станції Печанівка – вища точка профілю 132,6 сажнів, потім знову пониження…»(Карпінський «Геологические исследования в Волынской губернии» С- П- Б, 1873 г.). « Поверхня місцевості болотиста, але трохи осушена прорізаними канавами, а від вокзалу до села Привітів укладена камінна мостова, що теж багато в чому сприяло осушенню місцевості. Взагалі, дороги утруднені, тому що вулиці вузькі, і глинистий чорнозем рід час дощів являє із себе місцевість дуже несприятливу в кліматичному відношенні, так як різного роду хвороби – тиф, скарлатина, віспа – часто відвідують місцевих жителів…» Так писав про місцевість села Печанівки піп в 1897 році.

( Житомирський архів «Церковно-приходская летопись Свято-Михайловской церкви с. Печановка, Новоград -Волынского уезда, Волынской губернии, заведенной 1897 года, месяца ноября, 22 дня» стр. 7).

 

Сільська рада, АЗПСМ   

 Печанівська сільська Рада                                   Кафе-Бар "Disco" c.Печанівка   

 

ТОВ КХП "АТК"   

 ПрАТ "Печанівський КХП"                                    Зал чекання вокзалу залізн. станції  

 

   

 Елеватори  Печанівського КХП                            Залізничний вокзал  с. Печанівка

 

   

 Печанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів                           Будинок культури  с. Печанівка

 

   

 Клуб   с. Паволочка                                              Початкова школа   с.Паволочка

 

 

Село сьогодні.

           У селі функціонують дві церкви: Свято-Михайлівська православна церква Московського патріархату та Церква Євангельських Християн Баптистів.

           Серед народних промислів збереглися до нашого часу тільки декілька, а саме: бджільництво, українська народна вишивка, столярство, різьба по дереву.

           До складу Печанівської сільської ради входять села Паволочка і Печанівка. Кількість дворів по сільській раді – 566, в них проживає 1451 чоловік: 670 чоловіків і 781 жінка. За віковими групами:

0 – 18        –    210 чоловік,

18 – 35      –    424 чоловіки,

35 – 50      –    318 чоловік,

50 – 60      –    207 чоловік,

Старші за 60 років – 292 чоловіки.

          Транспортні засоби:

          Трактори – 23,

           Грузові автомобілі – 11,

           Легкові автомобілі – 180.

          На сьогоднішній день  в селі працює СТОВ «Печанівське», ТОВ КХП "Аграрно - Технологічна Компанія", хімічний завод ТОВ "АТК" для протруювання та калібровки зерна, бурякопункт, лісоторговий склад. Працює, залізнична станція, сільський будинок культури, є лікарська амбулаторія, сільська та шкільна бібліотеки.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Світ знань
Світ спорту
Випадкові фото

КОНТАКТИ:
Тел. (4146) 9-72-30 
Email: pechanivka-zosh@i.ua
Адреса:
13045
вул. Центральна, 5А
с. Печанівка,
Романівський район,
Житомирська область,
УКРАЇНА